Fotogalerie MŠ

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Návštěva útulku Dogsy: Jedno dost chladné zářijové ráno jsme se společně se školáky vydali navštívit útulek Dogsy v Jestřebí. Cesta započala jízdou vlakem do Provodína, z nádraží jsme už do útulku museli pěšky. V útulku nás přivítalo mnoho pejsků. Ti byli stejně jako my natěšení na venčení. Po náročném venčení jsme pomohli s úklidem jejich kotců, aby se po procházce mohli vrátit do čistých pelíšků. Potom jsme nachystali ohniště, opekli si buřty a posilnili se tak na zpáteční cestu. Po splnění tematických úkolů o pejscích jsme se rozloučili s čtyřnohými kamarády a vydali se na cestu zpět do Provodína. Výlet se vydařil, žádné z dětí si nestěžovalo na bolavé nožičky ani hladové bříško.

Už teď se těšíme na další výlet a s ním spojené dobrodružství!!!

ŠKOLNÍ ROK 2021 / 2022

Dopoledne strávené hledáním čarodějnice Bimbuly: Netopýr Bulík nám ve školce nechal dopis. V něm nás prosil, abychom mu pomohli najít zlou čarodějnici Bimbulu a vysvobodit les od jejích čar a kouzel. Ze školky jsme vyrazili s menšími obavami, ale také odhodláním, že to zvládneme! Cesta se zdála klidná pouze do doby, než jsme vstoupili do lesa pod Šroubeným vrchem. Mezi stromy pobíhala samotná čarodějnice Bimbula a vydávala neuvěřitelné zvuky nahánějící husí kůži. Bylo těžké ji nevnímat, nebát se a jít za cílem. Po nějaké době nás lesní cesta zavedla k ohništi, okolo kterého byla rozházena čarodějnická košťata. Podle pokynů z dopisu jsme košťata v ohni spálili. Tím jsme pomohli vysvobodit les od všeho zlého a mohl nastat opět klid bez čarodějnice Bimbuly. Na konci dobrodružství jsme našli poklad ukrytý ve starém vykotlaném kmeni stromu.

Vynášení Morany v MŠ: Jako téměř každý rok jsme si začátek jara připomněli dávnou tradicí – vynášení Morany. Tu jsme na znamení končící zimy vyhodili do nedalekého potoka a tím jsme odemkli pomyslná vrátka jaru. Těšíme se co nás čeká v nadcházejícím období!!!!

Návštěva knihovny v Doksech: Jedno mrazivé dopoledne jsme navštívili knihovnu v Doksech. Byl zde pro nás připravený pěkný
program. Děti formou hry poznávaly pohádky, měly možnost prohlédnout si nepřeberné množství dětských knížek a vyrobit si pěkný dárek. Do školky jsme šli z Doks pěšky a musíme se pochválit, jacÍ jsme zdatní turisti.

Procházka ke krmelci: Jedno mrazivé lednové dopoledne jsme se vydali ke krmelci za Starými Splavy. Děti si do školky přinesly batůžky s menší svačinkou pro ně a větší s dobrotami pro zvířátka. Aby nám tak dlouhá cesta utíkala, plnili jsme tematické úkoly jako: najdi po cestě krmítko, hledej stopy zvířat ve sněhu, sáhni si na jehličí, najdi zamrzlou kaluž, hledej krmelec….. Musíme pochválit všechny děti za vytrvalost a doufáme, že si užily příjemné dopoledne v přírodě.

Akce s útulkem DOGSY, z. s. v Jestřebí: Krásné zářijové dopoledne jsme navštívili útulek plný pejsků. Zde jsme si opekli buřty, pomohli paní majitelce Veronice Slavíkové vyvenčit několik psů a prohlédli si prostory, kde zvířata žijí. Touto podzimní návštěvou spolupráce s útulkem nekončí. Už teď se rýsují další společné aktivity.

Děkujeme útulku za příjemně strávený čas!

Na návštěvě ve škole: První zářijové dny se každoročně vydáváme na prohlídku školy, ne jinak tomu bylo i letos. Prvnáčci a druháčci nás přivítali v jejich krásné třídě, která se nachází pod střechou školy a do které jsme museli zdolat mnoho schodů. Společně s nimi jsme si lámali hlavu s úkolem, který právě řešili. Nebude to dlouho trvat a z letošních předškoláků budou školáci a usednou do lavic mezi ně. 

Všem školákům přejeme úspěšný start v novém školním roce a mnoho jedniček!!!

 

Školní rok 2020 / 2021

Návštěva u školáků – na začátku školního roku jsme si společně prošli celou budovu ZŠ a MŠ. Dětem se nejvíce líbilo ve třídách ZŠ a družině. Ve třídách nás mile přivítali kamarádi a paní učitelky. Děkujeme 🙂

 

Lesní miniolympiáda pořádaná ZŠ a MŠ Prysk pro děti z mateřských škol málotřídních škol Novoborska a Českolipska

 

Halloweenské pečení